Copa Libertadores: Round of 16
South America
FT
Cerro Porteno
0
Palmeiras
3
FT
Talleres
1
Colon
1
FT
Tolima
0
Flamengo
1
FT
Velez Sarsfield
1
River Plate
0
Copa Sudamericana: Round of 16
South America
FT
The Strongest
1
Ceara
2
FT
Deportivo Cali
0
FBC Melgar
0
FT
Deportivo Tachira
1
Santos FC
1
Major League Soccer
USA
FT
FC Cincinnati
4
New York City FC
4
FT
Toronto FC
1
Columbus Crew
2
FT
Chicago Fire
1
Philadelphia Union
0
FT
Seattle Sounders FC
1
CF Montreal
2
FT
LA Galaxy
2
Minnesota United
3
FT
Los Angeles FC
3
FC Dallas
1
FT
Portland Timbers
2
Houston Dynamo
1
Super League
China
16:30
Guangzhou
 
Wuhan Three Towns
 
18:30
Beijing Guoan
 
Chengdu Rongcheng
 
18:30
Hebei
 
Wuhan Yangtze River
 
Premier League
Egypt
FT
Pyramids FC
1
ENPPI
0
FT
Smouha SC
3
Al Ahly
2
Women's Friendlies
International
FT
Botswana Women
1
Togo Women
1
23:00
Switzerland Women
 
England Women
 
Club Friendlies
International
FT
FC Remscheid
0
Viktoria Cologne
7
FT
Go Ahead Eagles
0
PAOK FC
4
FT
Schalke 04 II
11
FC Iserlohn
0
Canc.
Schalke 04 II
 
SpVg Schonnebeck
 
FT
Lausanne
2
Dynamo Kyiv
0
FT
Zrinjski Mostar
2
Igman Konjic
0
FT
Clachnacuddin
0
Inverness CT
10
FT
Raith Rovers
1
Queen of South
2
FT
Juventus FC
2
Puntarenas FC
2
16:00
Lechia Gdansk
 
Radomiak Radom
 
16:00
Sparta Prague
 
Opava
 
19:00
FC Midtjylland
 
AaB
 
20:30
Gaziantep FK
 
Hermannstadt
 
21:00
Basel
 
Botosani
 
22:00
Botev Vratsa
 
APOEL Nicosia
 
22:00
Lugano
 
Ingolstadt
 
22:30
DAC 1904 Dunajska Streda
 
Paksi SE
 
23:00
Mura
 
Vojvodina
 
23:00
Ruzomberok
 
GKS Katowice
 
23:30
FK Crvena Zvezda
 
Koper
 
Cup
Argentina
Postp.
Aldosivi
 
Newell's Old Boys
 
FT
Gimnasia LP
2
CSD Flandria
0
Argentina Reserve League
Argentina
20:00
Banfield Reserve
 
Boca Juniors Reserve
 
21:00
Estudiantes de la Plata Reserve
 
Arsenal FC Reserve
 
21:00
Lanus Reserve
 
Union Reserve
 
AFC Cup: Group E
Asia
21:00
Sogdiyona Jizzax
 
Altyn Asyr
 
AFC Cup: Group F
Asia
21:00
FK Khujand
 
Dordoi FC
 
AFC Cup: Group G
Asia
16:00
Kaya FC
 
Bali United
 
20:00
Kedah
 
Visakha FC
 
AFC Cup: Group H
Asia
19:00
Kuala Lumpur FA
 
Tampines Rovers FC
 
AFC Cup: Group I
Asia
17:00
Viettel
 
Hougang United FC
 
21:00
Phnom Penh
 
Young Elephant
 
AFC Cup: Group J
Asia
Canc.
Eastern Sports Club
 
Chao Pak Kei
 
17:00
Eastern Sports Club
 
Tainan City
 
Premier League
Belarus
FT
Gomel
1
Torpedo Zhodino
0
Serie B
Brazil
FT
Nautico
1
Criciuma
1
FT
CRB
0
Tombense FC
0
FT
Novorizontino
2
Vasco da Gama
0
Carioca 2: Taca Corcovado: Group A
Brazil
FT
Volta Redonda
4
Macae
2
Paulista U20: Group 1
Brazil
FT
America FC SP U20
0
Votuporanguense U20
1
FT
Mirassol U20
7
Cantanduva U20
0
FT
Tanabi U20
1
Novorizontino U20
0
Paulista U20: Group 2
Brazil
FT
Atletico Monte Azul SP U20
1
AA Internacional Bebedouro SP U20
1
FT
Botafogo SP U20
4
Francana U20
0
FT
Olimpia FC SP
0
Comercial SP U20
0
Paulista U20: Group 3
Brazil
FT
CA Penapolense U20
1
Assisense U20
2
FT
Santacruzense U20
0
Andradina U20
0
FT
Vocem SP U20
0
Aracatuba U20
2
Paulista U20: Group 4
Brazil
FT
Ferroviaria U20
0
Noroeste U20
0
FT
Gremio Desportivo Sao-Carlense SP U20
2
Taquaritinga U20
1
FT
XV de Jau U20
4
Sao Carlos SP U20
1
Paulista U20: Group 5
Brazil
FT
Capivariano U20
1
Inter de Limeira U20
0
FT
Desportivo Brasil U20
3
Comercial Tiete FC SP U20
1
FT
Independencia FC AC U20
0
XV de Piracicaba U20
7
Paulista U20: Group 6
Brazil
FT
Ituano FC U20
3
Salto U20
1
FT
Oeste FC U20
6
Sharjah Brasil U20
0
FT
Sao Bento U20
1
FC SKA Brasil SP U20
0
Paulista U20: Group 7
Brazil
FT
Brasilis FC SP U20
2
Mogi Mirim Esporte U20
1
FT
Ponte Preta U20
2
Atletico Guacuano U20
0
FT
RB Bragantino SP U20
2
Itapirense U20
1
Paulista U20: Group 8
Brazil
FT
Guarani U20
3
Metropolitano U20
0
FT
Ibrachina FC SP U20
3
Colorado Caieiras U20
0
FT
Portuguesa U20
0
Paulista FC U20
0
Paulista U20: Group 9
Brazil
FT
Corinthians U20
1
EC Sao Bernardo U20
0
FT
EC Uniao Suzano U20
0
Santo Andre U20
0
FT
Sao Caetano U20
3
Uniao Suzano AC U20
0
Paulista U20: Group 10
Brazil
FT
Palmeiras U20
7
Uniao Mogi SP U20
0
FT
Sao Jose EC SP U20
1
Flamengo SP U20
3
FT
Taubate U20
2
Joseense U20
0
Paulista U20: Group 11
Brazil
FT
Gremio Osasco Audax EC SP U20
2
SC Brasil SP U20
0
FT
Juventus SP U20
1
Nacional SP U20
1
FT
Sao Paulo U20
1
Gremio Esportivo Osasco SP U20
1
Paulista U20: Group 12
Brazil
FT
Associacao Atletica Portuguesa U20
2
Gremio Esportivo Mauaense U20
1
FT
Maua U20
1
Agua Santa U20
0
FT
Santos FC U20
7
Jabaquara Atletico U20
0
Elite 1: Championship Play-off
Cameroon
22:00
Eding Sport FC
 
Canon Sportif
 
Premier League
Canada
FT
Forge FC
0
Valour FC
1
China League One
China
35'
Shaanxi Changan
0
Qingdao Manatee
0
5'
Hebei KungFu
1
Suzhou Dongwu
0
18:30
Shanghai Jiading
 
Beijing BG
 
CONCACAF Championship U20: Final Stage
CONCACAF Championship U20
FT
Dominican Republic U20
1
Jamaica U20
0
AP
Guatemala U20
1
Mexico U20
1
Serie B
Ecuador
Postp.
CD America de Quito
 
Guayaquil SC
 
Postp.
Chacaritas
 
Manta
 
Postp.
Imbabura S.C.
 
El Nacional
 
Postp.
Independiente Juniors
 
Libertad
 
Postp.
Olmedo
 
Santo Domingo
 
Esiliiga
Estonia
22:00
FCI Levadia U21
 
Flora Tallinn U21
 
23:00
Paernu Jalgpalliklubi
 
Harju Jalgpallikool
 
23:00
Paide Linnameeskond U21
 
FC Elva
 
23:00
Tulevik Viljandi
 
Ida-Virumaa FC Alliance
 
Cup
Estonia
FT
FC Zenit Tallinn
5
Parnu JK Poseidon N.
3
Premier League
Ethiopia
14:00
Wolaita Dicha SC
 
Wolkite City FC
 
20:00
Sebeta City FC
 
Arba Minch Kenema
 
20:00
Sidama Bunna SC
 
Hadiya Hosahina FC
 
Group A
Women's Euro U19
20:00
Italy U19 Women
 
France U19 Women
 
22:30
Czech Republic U19 Women
 
Spain U19 Women
 
Group B
Women's Euro U19
20:00
Norway U19 Women
 
Germany U19 Women
 
22:30
Sweden U19 Women
 
England U19 Women
 
Premier League
Faroe Islands
FT
Klaksvik
4
NSI Runavik
2
FT
Skala
5
AB Argir
0
Kakkonen: Group B
Finland
22:30
Klubi 04
 
Ilves II
 
Erovnuli Liga
Georgia
FT
Dinamo Batumi
4
Dinamo Tbilisi
1
2. Deild
Iceland
FT
Njardvik
6
KF Fjallabyggdar
0
FT
Volsungur
3
IR Reykjavik
1
FT
Haukar
0
Throttur Reykjavik
1
FT
KFA
2
Magni
0
FT
Reynir Sandgerdi
3
Vikingur Olafsvik
4
FT
Aegir
2
Hottur/Huginn
0
Ligue 1
Ivory Coast
FT
ES Bafing
1
Lys Sassandra
2
FT
SOL FC
3
Racing Club Dabidjan
3
21:30
Stella Club
 
ASI D'Abengourou
 
22:30
Bouake FC
 
San Pedro
 
Premier League: Play-off
Jamaica
FT
Waterhouse FC
1
Harbour View
1
AP
Dunbeholden
3
Cavalier SC
4
Pro League
Jordan
22:00
Al-Jazeera
 
Mgaear Al Sarhan
 
Virsliga
Latvia
22:00
Valmieras FC
 
FK Spartaks
 
23:00
RFS
 
BFC Daugavpils
 
I Lyga
Lithuania
23:30
Riteriai B
 
FA Siauliai B
 
II Lyga
Lithuania
FT
Viltis Vilnius
0
FK Transinvest
3
21:00
FK Jonava B
 
Ateitis Vilnius
 
Liga de Expansion MX: Apertura
Mexico
FT
Tapatio
3
Alacranes de Durango
1
FT
Tlaxcala F.C.
2
Cimarrones de Sonora
0
FT
Raya2 Expansion
1
Atl├ętico Morelia
0
Botola Pro
Morocco
FT
Difaa El Jadida
1
Youssoufia Berrechid
0
FT
FUS Rabat
0
Rapide Club Oued Zem
2
FT
Ittihad Tanger
1
MAS Fes
1
FT
Jeunesse Sportive Soualem
2
Hassania Agadir
3
FT
MCO Oujda
2
Wydad Casablanca
2
FT
Raja Casablanca
2
FAR Rabat
1
FT
OCK Khouribga
1
Olympic Club de Safi
4
FT
RSB Berkane
3
Chabab Mohammedia
1
National League
Myanmar
15:30
Chinland FC
 
Yadanarbon FC
 
Cup
Norway
FT
Vaalerenga
0
Bodoe/Glimt
1
23:00
Brann
 
Fredrikstad
 
23:00
KFUM Oslo
 
Sogndal
 
23:00
Sandnes
 
Rosenborg
 
23:00
Ull/Kisa
 
Ranheim
 
3. Division: Group 5
Norway
Postp.
Melhus
 
Rosenborg 2
 
Cup
Paraguay
FT
Obreros Unidos
0
2 de Mayo
1
FT
Sport Colonial
3
Pastoreo FC
2
23:45
CD Recoleta
 
Cristobal Colon JAS
 
Svenska Cup: Qualification
Sweden
FT
FC Trollhaettan
3
Vaenersborgs FK
1
FT
Husqvarna FF
4
Motala AIF FK
2
AET
Ullareds IK
3
Onsala BK
4
FT
FC Jaerfaella
1
IFK Stocksund
3
Division 2: Norra Goetaland
Sweden
FT
Saeffle SK
1
Lidkoepings FK
5
Division 2: Soedra Svealand
Sweden
FT
Huddinge IF
2
IFK Eskilstuna
0
USL Championship
USA
FT
Charleston Battery
3
Atlanta United II
4
FT
Rio Grande Valley FC
0
El Paso Locomotive
0
FT
San Diego Loyal
2
Orange County SC
1
USL League One
USA
FT
Greenville Triumph SC
3
North Carolina FC
1
FT
FC Tucson
0
Richmond Kickers
1
USL League Two: Chesapeake Division
USA
FT
Christos FC
0
Lionsbridge FC
3
USL League Two: Deep North Division
USA
FT
Minneapolis City
1
FC Manitoba
2
USL League Two: Deep South Division
USA
FT
South Georgia Tormenta FC 2
4
Southern Soccer Academy Kings
0
USL League Two: Great Lakes Division
USA
FT
AFC Ann Arbor
1
Flint City Bucks
1
USL League Two: Heartland Division
USA
FT
Chicago FC United
2
St. Louis Lions
0
FT
Chicago Dutch Lions FC
3
Chicago City SC
5
USL League Two: Lone Star Division
USA
FT
AHFC Royals
2
Corpus Christi
1
USL League Two: Metropolitan Division
USA
FT
New Jersey Copa FC
2
Hudson Valley Hammers
5
FT
Cedar Stars Rush
4
Westchester Flames
2
FT
FC Motown 2
5
Morris Elite SC
0
FT
FA Euro New York
0
Long Island Rough Riders
0
USL League Two: Mid Atlantic Division
USA
FT
Real Central New Jersey
2
Reading United A.C.
3
FT
West Chester United
1
Ocean City Nor'easters
2
USL League Two: Mid South Division
USA
FT
Louisiana Krewe
1
Texas City United
2
USL League Two: South Atlantic Division
USA
FT
North Carolina Fusion U23
2
West Virginia United
2
FT
Tobacco Road FC
3
Charlotte Independence 2
3
USL League Two: Southeast Division
USA
FT
Nona FC
3
FC Florida U23
0
Postp.
Tampa Bay United SC
 
Florida Elite Sa
 
USL League Two: Southwest Division
USA
FT
San Francisco City
0
Marin FC Legends
1
USL League Two: Valley Division
USA
FT
South Bend Lions
3
Toledo Villa FC
0
US Open Cup
USA
AP
Orlando City
1
Nashville SC
1
NPSL: East Region: Keystone Conference
USA
FT
Jackson Lions FC
8
Philadelphia Lone Star
2
NPSL: Midwest Region: Great Lakes Conference
USA
FT
Panathinaikos Chicago
1
FC Columbus
4
NPSL: Midwest Region: North Conference
USA
FT
LC Aris FC
2
Sioux Falls Thunder FC
1
FT
Dakota Fusion FC
3
Duluth FC
1
NPSL: Midwest Region: Rust Belt Conference
USA
FT
Akron City FC
0
Cleveland SC
8
NPSL: South Region: Gulf Coast Conference
USA
FT
Jacksonville Armada U23
2
New Orleans Jesters
1
FT
Pensacola FC
2
Tallahassee SC
0
FT
Southern States SC Stars
4
AFC Mobile
1
NPSL: South Region: Heartland Conference
USA
06:00
Arkansas Wolves
 
Sunflower State FC
 
NPSL: South Region: Lone Star Conference
USA
07:30
Irving FC
 
Coyotes FC
 
FT
Laredo Heat
5
CF10 Houston FC
1
NPSL: South Region: Sunshine Conference
USA
06:00
Central Florida Panthers SC
 
Miami United
 
USL W-League
USA
FT
FA Euro New York Women
0
Long Island Rough Riders Women
7
06:00
Cedar Stars Academy Women
 
Morris Elite SC Women
 
06:00
Queensboro FC Women
 
AC Connecticut Women
 
Super League
Uzbekistan
22:00
Metallurg Bekobod
 
Lokomotiv Tashkent
 
22:00
Nasaf Qarshi
 
Olympic